SF tim Ne SF teme
Pages: 123456789101112131415161718192021222324252627282930
313233343536373839404142
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: SuperFrog Date: 21.01.2014. 15:26:09

Ja kod kuce na kompjuteru koristim Ubuntu, iako kompjuter ima licensu za MS Windows, Ubuntu mi je i sigurniji i bolje radi za sto koristim taj kompjuter.

Kad smo kod saltera za zalbe... vec dugo me noge bole... a jutros je bas uzas... Sad
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 27.01.2014. 20:35:37

Настављам "извештај" о судару од пре нове године.

Био у сервису Богуновић, ауто био код њих шест дана, осигурање Таково све уредно платило (свака им част).
Али, кад сам дошао по кола, имам шта да видим - на задњим вратима сам уместо фијатове ознаке коју су ми  poster_stupid udri udri украли имао налепницу (СФ, Кес фан Smile), мајсторе мрзело да је скину па је префарбали.
Пошто се човек са пријема возила уверио да је тако, одемо до лимарске радионице. Изађу тројица радника, човек им каже да поправе колико могу шта су забрљали и тада креће... прво један од њих коментарише како немам пара да купим знак, затим сочно опсује човека са пријема, извиче се на њега, после чега се сва тројицa врате у радионицу. Ни на крај памети им није било да исправе свој фушерај.

Поред тога радили су ми и браву на возачевим вратима, оштећену приликом обијања пре пар година. Исправили лим и маскицу браве али тако лоше да је остао зазор кроз који сада улази вода па ће кад-тад цилиндар да се поквари. Осим тога требало је да ручно зафарбају оштећења боје и заштите лим. Замрљали су само једно место али и то без икакве припреме па је по ивицама боја подигнута што значи да ће лим испод несметано рђати.

Не будем лењ, пријавим све фијатовој служби за односе са купцима (Ciao Fiat) i istog dana dobijem odgovor da su na osnovu mojih slika i podataka iz Bogunovića saglasni da radovi nisu na potrebnom nivou i da je Bogunović ponudio da ispravi brljotinu i o svom trošku mi stavi znak (koji prodaju samo uz masku pa košta više od 9.000 din).

Sad treba da razmislim da li da prihvatim ponudu. Ko može da natera te radnike da rade dobro kad se usuđuju da psuju svoje kolege sa prijema vozila i to pred mušterijom.

Bilo kako bilo, Fijat me prijatno iznenadio. Ovako se posluje!
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 01.02.2014. 12:51:38

Pirka košava a u Smederevu nema grejanja ....  bye2

help pop rip 1
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: SuperFrog Date: 02.02.2014. 05:24:22

Meni je dojadilo lopatati... Sad

Preko 2 metra sa strana su nanosi, jedva izlopatam ova bjela govna....
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: SuperFrog Date: 18.02.2014. 21:22:59

Ehhh, bas kad se covjek najmanje nada, pade puno govana... oko 2,5 cm po satu i tako jedno 5-6 sati snjega sinoc...  Ukratko, dok sam se domogao ulice, vec tamo kod kuce ima sta opet lopatati... Smile

I dok sam to radio, pao mi na pamet 'Legenda Nesa'. Bosanac koji se nije dao zajebavati... Smile

DakleM,  legenda je slicno meni ovih proteklih dana se druzio sa lopatom, no kad bi ocistio dvoriste i prilaz, prosao bi grn i sve zatrpao. Neso je skontao da je rijec o zavjeri, te da vozac grna ceka iza coska da vidi kad ce Neso ocistiti prilaz dvoristu. Tako, jednom se zatekao tu kad je ovaj prolazio, te ga je zauzstavio i priprijetio da ce u slucaju da opet tako gnusno mu zatrpa prilaz kuci zvati policiju.

Na to vozac grna, ocigledno se prepao kaze - nema problema, samo malo pricekaj, ja sam ih vec zovnuo. Very Happy

Malo zatim su tu dosla dvoja policiska kola i opbjasnili legendi da ako jos jednom zaustavi vozaca grna imaju za njega legendarno mjesto gdje ne pada snjeg niti ima lopate blizu... Smile

Neki dan cujem od prijateljice da je legenda kupio stan na Floridi... Smile nece njega ova govna zajebavati vise... Smile
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: peca777 Date: 19.02.2014. 12:26:23

da ali ima i nastavak sta mu se desilo na floridi
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: SuperFrog Date: 19.02.2014. 14:38:52

Je, prica zvuci slicno onom email-u sto je isao okolo, no nasa legenda nema veze sa tim.

On je jednostavno jedan malo sporiji zemljak, koji ni danas, poslije sokoro 20 godina nije skontao da ako se obracas amerikancima na njemackom, oni te nista vise nece razumjeti nego da im pricas na bilo kojem drugom jeziku.

Legenda je npr. po dolasku ovdje ismijao nas ostale koji mjenjamo ulje u automobilima svakih 3-5 hiljada milja. Kaze, mi u bosni smo to radili svakih 20-tak hiljada kilometara. To je bilo jedno pola godine prije nego li mu je motor u automobilu zaribao.

No on i dalje tvrdi da smo mi budale, te da samo bacamo pare...   Rolling Eyes
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 21.04.2014. 21:32:15

Definitivno mi puk'o Vindous. Nista ne pomaze a bas mi se ne da ponovo da ga instaliram pa gnjavaza oko instaliranja gomile drajvera i programa. grrr
Sad moram da radim sa Knopiksa a on nema mogucnost mnogih podesavanja koje meni trebaju. Jok nasa tastatura, jok cirilica, nemam pojma kako da sacuvam podesavanja... Evil or Very Mad
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: abacus123 Date: 22.04.2014. 00:12:18

Instaliraj samo najneophodnije programe a ostale kasnije, jedan po jedan, tek kad se ukaže potreba za njima.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 22.04.2014. 01:03:47

Ima mnogo najneophodnijih. Very Happy
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: SuperFrog Date: 22.04.2014. 13:42:16

Od Linux distribucija, Ubuntu je najbolja.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 11.10.2014. 22:57:25

Изем ти ново доба, не можеш купити ни најобичнију ствар а да је не можеш користити ако не прочиташ дебело упутство.
Уђем у радњу, пазарим најјефтинији сат (аналогно-дигитални Касио), пробам да наместим тачно време барем на аналогном делу кад цврццц, нема крунице којом се померају казаље. Али зато ту је малешно али дееебееело упутство и то на енглеском (што је против нашег закона).

Мислим, САТ! Па носим их од малих ногу а сада не знам како да га подесим док не прочитам упутство.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 12.10.2014. 11:41:52

kupi bre ovaj rolex i nemas tih problema:

Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 12.10.2014. 14:52:55

Да, да, то се тражи! Laughing
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: SuperFrog Date: 13.10.2014. 13:27:54

Kosa mi se dize na ove nove rucne pametne satove sto ih linkujes na komp ili telefon.

Bas me ubija sto ne znam da ne spavam dovoljno, ili pak sto nemam text msg u krevetu dok spavam?!

Moja frizerka sva odusevljena sa njenim satom - sad zna sigurno da ne spava dovljno niti se krece dovoljno... mislim se - to mozes znati i po mojoj frizuri... Very Happy