SF tim Ne SF teme
Pages: 123456789101112131415161718192021222324252627282930
313233343536373839404142
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 24.07.2013. 11:39:28

Прошле године био сам одушевљен што су ми одобрили пелене за мајку. Ове године сам дубоко разочаран јер су ме одбили (мајчина болест је прогресивна, дакле, није у питању побољшање).
Прошле године у комисији су седели људи а ове смрдљиве бирократе. gadljivko
То ми је 330 € годишње трошак на који нисам рачунао. grrr
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 25.09.2013. 21:17:05

Откако сам имао нешто што је дерматолог назвао контактни дерматитис користим меримин бебећи сапун. То је један од домаћих производа које доживљавам као заштитни знак наше земље.
Јуче сам узимао нови и без неког разлога прочитао шта пише на омоту, кад тамо!!! Производи га нека пољска фирма. Хенкел је ’ладно изместио производњу из Србије у Пољску.
На сапуну и даље је уредно утиснут назив на нашем језику тако сигурно није за друга тржишта. На омоту су натписи на српском, македонском и шиптарском, дакле, само за старо тржиште.
Осећам се издано. Одузели су ми још један наш производ који је ушао у мој живот веома рано и остао ту до данашњег дана. udri ljutko
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: robi75 Date: 27.09.2013. 12:37:24

I ja ga koristim sve vreme, zivota i uz smoki i plazmu nikad nije bio izneveren, milslim na sapun, sa moje strane.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: SuperFrog Date: 27.09.2013. 13:06:32

Dobro doslu u globalnu ekonomiju...

Neke stvari bas nemaju nimalo smisla... dok druge....

Npr. ovdje je skoro sve 'made in china' ili pak u nekoj 3rd world country. Poljoprivreda je bar lokalna...

Medjutim, dosta toga je regulisano taksama, tako npr. Toyota da bi meni prodala auto, jeftinije ga moze prodati ako vecina djeloca i auto sastave ovdje u USA, nego li da ga naprave u Japanu i posalju brodom...

BTW, prije nesto vise od mjesec dana smo postali vlasnici nove Sienna-e...

Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 06.10.2013. 12:26:21

Ух што сам се изнервирао, морам овде да кукам!!!
Знате већ да ми је мајка дементна и да ништа не може сама. Да бих могао да наставим да подижем њену пензију почетком године покренуо сам поступак у суду за одузимање пословне способности (да јој будем старатељ).
Поступак је дошао до вештачења. Данас су била два вештака, две бабе (толико сам изнервиран да морам мало да вређам).

Пошто је у питању веома, веома, веома озбиљна ствар, очекивао сам да ће детаљно прегледати и испитати моју мајку. Али не!!!

Вештачење је изгледало отприлике овако.
Оне: добар дан, ми смо судски вештаци.
Ја: добар дан, изволите, овде је мајка.
О: (ушле у спаваћу собу где ми мајка лежи) да ли устаје?
Ј: не, већ месец дана не може сама да хода.
О: колико дуго траје болест?
Ј: објасним.
О: шта је у питању?
Ј: алцхајмер.
О: ко је овде ко?
Ј: ја сам син а ово је мед. сестра која је негује.
О: у реду, биће записник готов за рочиште.

И то је све!!! АЛО, БРЕ! Ни покушале нису да је прегледају. Ушле, пар питања, изашле!  Поред оваквих "вештака" без проблема може потпуно здрав човек да се судски стрпа у лудницу, бре!!! Полудео сам колико сам се изнервирао.
Када је долазио вештак из пензионог, човек је лепо прегледао и на основу тога написао мишљење да нам се додели накнада за туђу негу и помоћ, а ове, за много озбиљнију ствар ништа!

Баш сам попи.део.
И још приде, то њихово "вештачење" од укупно 3 минута кошта 30.000 динара. Ако хоћете да лепо и безбрижно живите, увалите се у суд као вештаци.

Кад већ кукам...
Због неког прописа, банке морају једном годишње од својих клијената да траже "ажурирање личних података". Разлог је то што наследици после смрти неког пензионера не пријаве смрт и наставе да подижу пензију. Матична служба је обавезна да умрлице достави пензионом тако да могу да обуставе исплату, али матичари то не раде. Уместо да држава (читај неспособни политичари на власти) натерају своје службенике да раде свој посао, прописом су практично целокупно становништво натерали да се једном годишње малтретира и чека у редовима у банкама да докажу да су живи.
Лакше је малтретирати све нас него натерати државне службенике да раде оно што им закон налаже и за шта су плаћени.

Е сад, док суд не донесе одлуку, социјална служба је решењем поставила моју рођаку за привременог старатеља. Са тим решењем отишли смо да подигнемо пензију у Поштанску штедионицу али цврц! У решењу пише да моја сестра може да обавља "све правне послове" у име моје мајке, али за ПШ то је превише уопштено и траже да у решењу изричито пише да може да отвара рачун, подиже лову, ажурира податке и сл. и не дају паре. Такође, траже да им сваки месец донесем потврду из соц. сл. да то решење још важи.
У соц. сл. неће да пишу никакве потврде него кажу да за промену формулације мора ново решење а оно мора изнова да прође целу процедуру која би трајала, цитирам, "у недоглед јер имамо 18.000 захтева".

И тако, сада не могу да подижем мајчину пензију. Судско решење неће бити пре фебруара ако буде и тада. А ја и мајка до тада треба да преживимо од??? ваздуха???

Ма, попи.део сам. jooj jooj jooj jooj poster_stupid udri uhh udri udri kriv sam ljutko pop
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 06.10.2013. 20:27:20

Ne daj se Dane.

Smrdljiva birokratska zemlja, birokratija je sama sebi svrha.

Ja sam pre 2-3 potrosio 27 dana pokusavajuci da registrujem kola.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 06.10.2013. 20:43:37

Хвала на подршци, Гарве. pozdrav

Који ауто? И даље Ситроен?
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: garwor Date: 06.10.2013. 22:57:18

ma da, ovaj sto ga vozim i registrujem godinama.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: SuperFrog Date: 07.10.2013. 12:29:56

Shocked

Dan, ne znam sta da kazem...

Zalosno da sve sto je ostalo od stare drzave je samo birokratija...

Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 29.12.2013. 12:23:32

Пре неколико дана кренем ја Зунтом на годишњи сервис кад... на скретању на семафору буп! у задњи крај. Ја стао да пропустим пешака (који је, узгред, прелазио на црвено ал не могу да га газим због тога Rolling Eyes) а жена кецом полако у мој ауто. Мали "чук" због мале брзине па нисам звао полицију. Позове она мужа, дође човек неким лепим колима и прихвати да одемо до сервиса да нам кажу колико кошта поправка. На први поглед, мислио сам да је нека сића па да се човеку више исплати да сам плати.

Ал’ ово мало удубљење на вратима, огребан браник и улубљена таблица испадоше 28.000 дин. Договорисмо се да одемо сутрадан код његовог осигурања на процену. Ништа нисмо попунили, потписали, могао је да ме зезне али јок, још има поштених људи. Све договорено је испунио. Свака му част, лекар у дому здравља НБГД, старији од мене (стара школа  Mr. Green). Сад чекам да прођу празници па да видим да ли ће Таково осигурање да испоштује предрачун сервира или ћу морати да се додатно натежем са њима и нервирам.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 20.01.2014. 15:56:56

Да се наставим... суд донео решење крајем прошле године, кроз неки дан ми заказан разговор у социјалном па после чекам да одраде решење и најзад ћу заврштити са тим (надам се).

Зунто ми у сервису, Таково прихватило трошкове, видећу да ли ће их и исплатити.

А сад разлог зашто опет овде пишем.
Пословање на српски начин. Један од ретких програма које сам купио је English Contact Tools 4 преводилац који се лепо смести у ћоше монитора и даје превод аутоматски на свако ЦТРЛ+Ц. Али стар ми је око 9 година и гуглов преводилац сада даје боља решења.
Зовем фирму да питам има ли могућности ажурирања програма уз неку доплату али јок, престали су са развојем и сада ми нуде практично исти производ (само без флопи дискете као кључа) уз попуст. Дакле, да купим исто ово што имам, опет. Свашта! kriv sam udri
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: SuperFrog Date: 20.01.2014. 18:44:35

I ja sam dobio postu da cu imati mikrosoftovu posjetu iduci mjesec.

Valja sve license pripremiti i biti spreman za pregled...
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 20.01.2014. 18:56:30

Joooj, da dođu kod mene ...  Twisted Evil

Komp mora na čišćenje , ... dok nisam pritisla "jes" i ugasila monitor jer radi program za slepe  Rolling Eyes Crying or Very sad
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: SuperFrog Date: 20.01.2014. 21:01:51

Ma imam ja sigurno gorih nego li kod tebe... Smile

Neki dan prijatelj donio kopmjuter, kaze nist' nece...

Ako zamislis kompjuter pun virusa, pa dodas jos koji na to... et' kako izgleda. Smile
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 21.01.2014. 14:13:13

Nemam ja viruse ... ali nemam ni jednu mikrosoftovu plaćenu stvar  Twisted Evil

Ali zato imam gomilu svakakvih programa u stanju trajnog rata svakog sa svakum ...  Crying or Very sad grrr