SF tim Ne SF teme
Pages: 123456789101112131415161718192021222324252627282930
313233343536373839404142
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 13.06.2013. 16:29:39

Однео нови монитор на рекламацију. Већ неко време има чудан квар, после отприлике четврт сата рада лева четвртина почне да брља са бојама, не приказује их тачно, као да буду инверзне и трепераве.
Продавац примио монитор и каже да ћу чекати 45 дана иако сам тражио замену а не поправак.
И сад ћу месец и по дана да гледам у стари 19" ЦРТ.
Изем им пословност. Закон каже да је потребно дати одговор да ли се прихвата рекламација за 15 дана, шта има да чекам још месец после тога. Само ми дају други и то је све. Evil or Very Mad
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: SuperFrog Date: 13.06.2013. 17:45:46

Vrijeme za nabaviti novi monitor, pa kad taj poprave, mozes kao ostatak svijeta raditi na 2 monitora... Smile

Zanimljivo je da kad smo poceli uvoditi 2. monitor, ljudi su se pitali zasto a pojedini i negodovali, danas niko neda 2. monitor a neki pitaju moze li se dodati jos jedan. Smile
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 13.06.2013. 22:12:15

Pa, ovo je nov monitor. Evil or Very Mad
A drugi je ovaj stari CRT koji sam zadržao kada sam pre 6 godina pazario sadašnji računar.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 19.06.2013. 23:47:08

Први пут ове године обишао викендицу. Опет обијена. Као да је лопов (вероватно исти наркоман као и претходни пут) извршио инвентар, поотварани ормани, повађене фијоке, поцепане кесе са старим стварима... Нисам приметио да је нешто украдено, осим ситница попут чекића и сл. Једино што ми опет развалио улазна врата, мало сам се помучио да их закључам када сам одлазио.

Све ми још више зарасло, барака у још горем стању, као да гледам трули брод који само што не потоне. cmizdravac
А резервоар за кишницу празан, катанац на месту, па прегледах олуке и видех да ми је кутијаста цев која хоризонтално спроводи воду од олука до кишнице скроз иструлела, нема јој помоћи. А без воде нема смисла ићи. Ни клоњу немам чиме да исперем. Sad
Морам смислим како да га заменим а да не теглим мајстора, нико неће доћи због тако ситног посла.

Сестри од тетке која има плац до мог украли стари телевизор и мултипрактик. Није ми јасно како су ушли, никакво оштећење не нађосмо на кући, вратима, прозорима... Једино што су тотално искривили метална подрумска врата, ал’ ни ту нису имали шта да украду кад је већ раније украдено све што је могло.

Ал’ ипак ми лепо отићи тамо...

Десно је мој зарасли плац са вееееликим дрвећем. Ова рупа кроз коју сам сликао је настала тако што су ми украли (читај исекли) две одрасле јеле (40 година) и исекли кедар (њега јадника уз моју сагласност јер се био накривио, ваљда живе отприлико 4 деценије, а био је огроооман Crying or Very sad).

Надошли ДунаФ у даљини са ивице мог плаца (лево се види сестрин).

Разлика између комшијиног уредног плаца (лево) па мој пут (не види се кол’ка је трава Mr. Green) и десно џунгла у којој ипак нешто успело да процвета, па макар био и коров...

Доказ да јадница још није пала од трулежи (а и да сам ставио нов акумулатор па ми Зунто мобилан Very Happy).

Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: valiant68 Date: 20.06.2013. 08:36:30

Bolje su ove tvoje putopisne reportaze od R.R. Martinove 4-te knjige.  Very Happy
Samo mi se cini da si vise vremena potrosio na zuntove tablice, nego na plac  Laughing Wink

A to sto si pored Dunava i ne zoves na rostilj - to je druga prica  Twisted Evil

Stvarno si pogresio zanimanje al nije kasno  pozdrav
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 20.06.2013. 15:03:42

Gledano sa vedrije strane - nisu iskočile sanĐame iz te džungle i odnele te !  Twisted Evil

Ajd' pokosi to ... čisto da zavaraš lopove  Wink
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 20.06.2013. 16:13:00

Vale, daleko je Dunav. Nizbrdo 15-ak minuta i 15 miliona komaraca a uzbrdo duplo toliko.

Glorija, eh, da može samo da se pokosi. Treba tu nešto mnogo jače od kose jer je puno mladica raznoraznog drveća i šiblja. Ima tu mesec dana rada i to ozbiljnog da se sve sredi.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Nesa Date: 21.06.2013. 11:27:51

Sto se komaraca tice, citam da postoje prirodni odnosbo narodni, sistemi za odbranu od istih.
Evo nekih: lukovica, ruzmarin, kadife, mačja metvica(trava), ageratum, divlja menta, citronela i geranijum.
E pa zasadis i zapatis po dvoristu tvoje dzungle, sprmis rostilj i zoves. Nista lakse. Cool
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 21.06.2013. 11:53:25

B - kompleks je zakon ! Neće ni da priđu  Wink
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: SuperFrog Date: 21.06.2013. 12:55:55

Par dobrih alatki i jedan vikend ak' mene pitas... Smile

Steta da vise propada... Wink
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 21.06.2013. 14:11:13

Seljaci koji su nudili da mi rade kažu par nedelja posla, dakle, za mene mesec najmanje uz uslov da uopšte mogu da uradim. Nisam baš junački tip, više sam sedeći. Mr. Green
To je bukvalno krčenje šipražja. Da je samo košenje lako bi bilo, Motornom kosilicom sam travnjak kosio za par sati.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 10.07.2013. 16:45:12

Потерало ме... раније монитор а пре неки дан телефон, фиксни, најобичнија бананица без батерија, која ради и када нема струје. То ми је резервни телефон који користим када ми је бежични на пуњењу (а мрзи ме да одем до дневне собе где је "главни" телефон са секретарицом) или када нема струје.
Коштао је 600 дин. и не бих се трудио да ми нису дали гаранцију и да нисам ишао да у тој радњи пазарим још нешто.

Е сад, прва реакција запослених је: "Однесите у сервис." Када им кажем да је закон јасан и да они, трговци, дају гаранцију и да ја ништа немам са сервисом, прихвате али обавезно кажу како ћу чекати месец, два, три...
На то им, опет, кажем да је закон јасан и да је рок да се изјасне о рекламацији 15 дана а тип задужен за рекламације у "Home Center" у „Ушћу“ ми одврати да сам каприциозан, да је ово Србија и да „то“ (закон) не важи, да права потрошача не постоје. Још рече да су се наши купци размазили!!! Evil or Very Mad

Ту сам се изнервирао. Каприциозан зато што тражим да уради оно што му закон налаже. jooj udri udri

За те паре баш ме брига шта ће бити али због таквог односа трговца према купцу има да им досађујем и на крају ћу добити својих 600 дин, јер више немају те једноставне телефоне па не могу да га замене.

Из чистог каприца! Twisted Evil
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: fane Date: 10.07.2013. 17:37:48

Pošto ovde nema like, ja ću ovo "lajkovati"  Mr. Green

Samo tako Dan, nije bitno da li su 600 ili 600000 din, to je tvoje pravo i tako i treba da se radi. Tebi su još i vredjali a ja bih tu baš puko i ne znam kako bih odreagovao ali bi letelo perje  Twisted Evil
Ja sam imao par situacija ali sam zapretio tržišnom ispekcijom i odmah su; pa čekajte malo pa nismo mi mislili tako pa ja ne znam kako to ide....
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Nesa Date: 10.07.2013. 19:28:02

Podrska.  pozdrav
I ja "volim" da isterujem zakon gde god stignem.  Twisted Evil
Kreni sa prijavama "E'' postom, prijava direkciji firme za podcenjivanje i vredjanje drzave i zakona, inspekciji, udruzenju za zastitu potrosaca i kome god stignes.
Zadnje koje sam  opleo je MTS zbog maticnog broja i kopiranja podataka iz LK bez mog dopustenja, i zbog tek naknadnog trazenja odobrenja da to mogu da urade.
Previse su se raspustili trgovci i nase firme i misle da im niko nista ne moze.  Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 18.07.2013. 16:58:09

Пре два дана ме звали да преузмем нови тел. али како га у радњи немају без проблема ми вратили новац. Mr. Green
Изгледа да сам био налетео на надрнданог продавца који је "паметнији" од фирме у којој ради. Evil or Very Mad