SF tim Ne SF teme
Pages: 123456789101112131415161718192021222324252627282930
313233343536373839404142
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 18.09.2012. 14:29:03

Слутим, јавља ми се... нови рачунар на помолу.... Very Happy
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 20.09.2012. 19:16:53

Прљави трикови маркетинга...

Јуче обишао реновирани Меркатор и први пут пазарио неки крем-сир (још један разлог за кукање, раније бих купио сир а не дупло јефтинији крем Evil or Very Mad).
Кући узмем да га намажем кад... нож одмах удари у дно. Направили су кутију тако да споља делује много дубља. Не будем лењ, измерим, са поклопцем висока 46 мм, без 42 а дно подигнуто чак 14 мм. Дакле, права висина је чак трећину мања од онога како делује споља, док стоји на полици. ljutko

Ево и слике, на другој сам турио семенку на дно да се боље види ди је.

Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Tanjica Date: 20.09.2012. 22:04:57

pa pise da ima 125g. Razumem te verovatno si ga mnogo platio.  Crying or Very sad
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: dan555 Date: 20.09.2012. 22:10:29

Није проблем тежина, нису ме преварили у том смилу. Ствар је у манипулацији пси’иЋке природе. Направили су га тако да купац има утисак да купује више него што заправо добије. Evil or Very Mad
Тек када га отвори увиди да је обманут.

Није баш толико скуп, око 200 дин. али није то поента. Купио бих га и да је у визуелно мањој кутији пошто ми се баш клопао неки леп сир, у овом случају нека врста замене.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: elite Date: 21.09.2012. 19:07:23

Citat: dan555  18.09.2012. 14:29:03
Слутим, јавља ми се... нови рачунар на помолу.... Very Happy

Pa tek su mu dve godine  Shocked Jok ja, ovaj će se popravljati, po mogućstvu sa što manje ulaganja  Twisted Evil  dok ne postane nov!
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: MasterYoda Date: 22.09.2012. 22:04:33

Imaš li ti validnu garanciju za to sokoćalo? Mislim, već si mijenjala matičnu, hard, radila reinstalacije i tako to. Ako i dalje imaš problema, moglo bi ispasti da popravke platiš skuplje od nove mašine - a i dalje ćeš imati staru.

Ja sam ovog ljeta bacio klimu i kupio novu. Razlog: stara je 7 godina a popravka bi koštala 200 evrića - ne isplati se.
Prije mjesac dana bacio sam i stari TV. Onaj klasični, ali s velikim ekranom (oko metar). Star 4 godine a već 5 puta popravljan. Kad se ponovo pokvario, poslao sam ka prema kontejneru a na njegovo mjesto stavio novi LED TV.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 23.09.2012. 08:36:09

Rolling Eyes Master je u pravu, bojim se ...

Naš stari komp puni 10 godina i radi kod unuke i to bez greške ... ovaj "novi" imao problem sa grafičkom pa smo je zamenili i radi (uprkos nama).

Postoje takvi "baksuzni hepeci" koji su više na popravci nego što rade  Evil or Very Mad grrr Nabavka novog je jedini izlaz  Crying or Very sad

Danas se stvari prave da ne traju  Evil or Very Mad krpljenje ispadne kao "skuplja pita od tepsije"  Rolling Eyes Crying or Very sad
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: elite Date: 25.09.2012. 09:04:03

E, blago meni, klinci me ispravljaju, ima tri godine, matična je otišla stvarno, ali, sve petljavine nakon toga su prouzrokovane "butom" koji je skinut sa sve programom, naravno za dž. Navatala sam frika i sredio mi je to, sada radi ko satić. Više ne koristim izraz Doxa, ipak nije zaslužio  Twisted Evil
A dobio hepek titulu mog "najboljeg druga", familija kaže da s njim sedim i pijem kafu a usput i olajavam komšiluk   Mr. Green Dakle stvarno...
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: venom187 Date: 25.09.2012. 13:24:25

Kad već svi kukate, da se i ja pridružim. U pitanju je iznajmljivanje stana. Kao što sam ranije pomenuo, upisao sam istoriju u Banjaluci. Naravno, otišao sam da nađem stan u kojem bi živio za vreme studija. Sve je prošlo fino, našao sam dobar stan i sve dogovorio, samo je trebalo da se uselim. Međutim, taj gazda (čitaj: majmun) me nazove 7 dana prije početka predavanja i kaže da će taj stan iznajmiti svojoj sestričini.  Rolling Eyes Znači, 5 dana prije predavanja ja sam na ničem, što znači da moram ponovo tražiti stan i da će to biti mnogo teško sada, pošto one bolje ponude su već otišle, pa ću se morati uklopiti u neko preostalo smeće.  grrr Svakakvih ljudi ima danas.  udri ljutko
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 25.09.2012. 16:32:43

Baba je to rešila u istoj toj Banjaluci na najbolji način - uselila se u Samački Hotel  Twisted Evil

Mrzim gazde!  Evil or Very Mad

Bila su 3 Samačka u moje vreme: Radnički  gadljivko, Vojni  Rolling Eyes (tu je bio deda) i H.Vrbas (Garden-hotel  Wink preko Vrbasa )

Studenjak bio samo jedan... sa 3-4 puta više stanara nego što je predviđeno ...

U BL mi obe bratanice studiraju ali ... njima neka tetka "namrla" stan ... (dok nekom ne smrkne - drugom ne svane  Wink Twisted Evil )
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: MasterYoda Date: 25.09.2012. 18:28:34

Gazde i stanovi - problem koji ja svake godine iznova rješavam za ćerku koja je u Bg a po svoj prilici rješavaću ga još par godina. Danas je predala magistarski, braniće ga iduće sedmice, a već mjerka doktorske studije (rok za prijavu produžen je do 15. oktobra). Pisao sam o njoj u svom blogu.

O kvarovima na proizvodima koji se danas prave ima dobar članak u septembarskom SK (nađe se i tu ponešto osim igara Laughing ). Članak je poduži pa žu prenijeti rezime:
Nekada su se proizvodi pravili da traju. Savremena ekonomija ne dozvoljava tako nešto već forsira 'programirano kvarenje'. Zvuči li vam ovo poznato? Motiv koji smo više puta sreli u NF-u.
Da bi se implementiralo 'programirano kvarenje' bile su potrebne dvije stvari.
Prvo, moralo se promijeniti shvatanje pojma 'garantni rok'. Originalno, pojam je predstavljao najmanji period u kome je proizvođač garantovao da će proizvod da radi a podrazumijevalo se da će u većini slučajeva dobro da radi i mnogo duže. Današnje tumačenje je da proizvod treba da radi toliko i što manje preko toga.
Druga stvar, koja omogućava primjenu tog tumačenja, je projektovanje proizvoda pomoću računara. Pri tome se ne misli na samo dizajniranje, nego na cijeli niz virtuelnih testova koje računar može izvesti na gotovom proizvodu a da to veoma malo košta, kako u novcu tako i u vremenu razvoja. Posljedica - može se varirati dizakn proizvoda sve dok se ne postigne 'programirano kvarenje', kako u vremenskom domenu (garantni rok) tako i u domenu komponente koja će se pokvariti. Ovo drugo s ciljem da pokvarena komponenta bude dovoljno skupa da se proizvođaču isplati da je, kao rezervni dio, proizvede i plasira na tržište, a istovremeno da ne bude toliko skupa da kupac odluči da ne popravlja aparat već da kupi novi. Sad se pitate 'a zašto da ne kupi novi? Zar to, na kraju krajeva, i nije cilj cijele ujdurme?'. Ne, zato što će kupac kome je sedam dana nakon isteka garancije crkao neki aparat, a opravka košta više od pola cijene jer je 'crkao' neki skupi dio, radije kupiti novi aparat - ali ne vaš nego od konkurencije.

Nastojao sam da maksimalno sažmem tekst a da sačuvam bitno.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 26.09.2012. 11:07:34

Rolling Eyes grrr Ukratko - ova civilizacija je bazirana na proizvodnji smeća (đubreta)  nejasno

Proizvoditi nešto trajno je skroz van pameti - šta bi onda radili oni koji su to proizvodili ? Naprave dovoljno npr. pegli koje se nikad ne kvare i ...zatvore sve fabrike pegli ?

Potrošačko društvo bi precrklo kad svake sezone nebi bilo nove verzije stare budalaštine  Twisted Evil
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: MasterYoda Date: 26.09.2012. 15:24:34

Citat
Naprave dovoljno npr. pegli koje se nikad ne kvare i ...zatvore sve fabrike pegli ?

Dizajniraju novu peglu. Energetski efikasniju, dizajnerski dopadljiviju, od ekološki prihvatljivijih materijala, u novoj paleti boja ...
Ovo je situacija veoma poznata našim dragim damama. Mislim da većina u ormarima i sličnim objektima za odlaganje odjeće, obuće i raznoraznih dodataka ima mali milion komada koji nisu ni ofucani, ni izblijedjeli, ni pocijapani. Samo su demode (kako se nekad govorilo) ili out, kako se danas govori. Ili se varam?
Osim toga, stalno se pojavljuju novi korisnici pegli.
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: Glorija Date: 26.09.2012. 16:15:47

Dizajniranje "nove" pegle spada u "nove verzije stare budalaštine"  Wink Twisted Evil

Jedva sam našla "staru" varijantu (bez pare)  grrr Evil or Very Mad ova nova je užas : moraš da kupiš destilovanu vodu + treseš se kad god se setiš da se istovremeno igraš i strujom i vodom  Shocked bezi

Nova generacija potrošača nije ni potrebna - budala nikad ne zafali  Twisted Evil a reklamokratija drma mase  Wink i izmišlja potrbe koje odmah "zadovoljava" kao npr. http://www.trojka.rs/zanimljivosti/38939-kineski-automat-za-masturbaciju-video.html?ref=sections
Odg: Šalter za žalbe&kukanje II By: robi75 Date: 27.09.2012. 10:21:14

Nadam se da mi je danas poslednje kosenje trave u ovoj godini. Nema mnogo, nesto u dvoristu i nesto ispred kuce ali to bas ne volim da radim. I da berem visnje grrr grrr jooj lose ( to je poodavno uradjeno). Jabuke, kajsije i pogotovo sljive obozavam da berem i tresem ( od njih pecem rakiju kod taste na selu  Laughing Wink) ali visnje su mi smrt. Krenuo s kosilicom a zavrsio vocem.