SF tim I sve ostalo...
Pages: 1234
Odg: Zašto vampiri piju krv? By: Glorija Date: 17.12.2009. 10:48:55

Energetska vrednost krvi ???
Pa dobro, bre, kako vi mislite da se MI hranimo ?  grrr
KRV hrani svaku našu ćeliju  dedica Pitanje je: šta kad je mrtva kao kod vampira ? i zašto je mrtvu hrani i kako ?  nejasno grrr

Odg: Zašto vampiri piju krv? By: Nesa Date: 17.12.2009. 12:51:27

Citat: Tanjica  17.12.2009. 03:06:37
Ono sto me malo zbunjuje jeste kako su vampiri tako jaki. Jer za takvu snagu treba i snazan metabolizam iliti moraju od nekud da dobiju tu energiju koju trose na razbacivanje jadnih smrtnika po zidovima i kroz iste. E sad ne znam kolika je kalorijska vrednost 1l krvi, mislim nije kao da moze da se procita na tetrapaku posto se jos nije niko dosetio da ga upakuje ili flasira (jos bolje u plasticnu dvolitarku), ali mislim da nije nesto preterano hranljiva.
Da li mislite da vampiri imaju neke posebne steroide koje koriste radi odrzavanja energije i onih lepih plocica na stomaku? Posto ih nigde ne vidimo da posecuju teretanu nego samo pijuckaju krv i spavaju u prilicno uskom prostoru u kovcegu prosto se covek zapita kako uopste nisu do sada nacisto atrofirali sa misicima. Naprotiv gospoda Vampiri uspesno pobijaju sve moguce medicinske razloge da ustvari treba da izgledaju kao poslednji krs i uspesno vec godinama krase velika i mala platna geneticki savrseni primerci seksi, odlicno gradjenih vampira sa savrsenim zubima (iako ne unose kalcijum) i svim ostalim savrsenim delovima zbog kojih ne mali deo zenskog gledalista ozbiljno razmislja da im same ponude svoje vratove (ili neke druge arterije). Laughing
Sve to oko izgleda je propaganda. To su preuzeli od Amera (ne mislim na Amer caj). Kad gledas Amer filmove svaka seka je ko pupoljak a u stvarnosti im je 50% zenske populacije krs. Ono ostalo bi se moglo rangirati ali sve u svemu, mislim da su nasi primerci u proseku bolji. E sad sto se lepote tice, to mu dodje stvar ukusa. Kad gledas recimo "Bal vampira", "Blejda" pa "Underworld" i nisu svi lepotani. (Valjda ne progovara iz mene ljubomora) Poneki su da se prosto uplasis. A mozda su i svi takvi kad bolje razmislim. E sad da se nebi plasili njih oni ti smisle propagandu pa pocnu da snimaju filmove kao "Twilight" i sl. Pa glumataju neku ljubav pa lepi vitki a sve su to ustvari niske strasti. Hrana brate. Probali su oni to i sa muskom populacijom ljudova. Ono vampiruse ko avion i sve tako al se pokajali. Ljudi ko ljudi. Davali im po malo razne vrste krvi, napili ih pa u krevet. Sad ih samo pustaju da glume u filmovima o lez.....ma. Evo kao dokaz pojavilo se bas dosta filmova u zadnje vreme na tu temu. Zanimljivo je da nema GaJova vampira.
Nesto razmisljam, posto sam ih provalio, mozda sam i u opasnosti. Shocked
Ma boricu se. Bel lukas i ostala oruzja, pa kom opanci kom obojci.
Sto se tice plocica na stomaku predpostavljam da korista ABtronic. Stavis na stomak, legnes ukljucis i on rad na izgledu trbusnjaka. Kako li se samo bore sa upalom to mi je tajna.
E sad ta velika snaga moze da bude i uticaj meseca. Ono ko vukodlaci. Kad je pun mesec tad su najaci a kad ga nema tad su na rezervi i ne pojavljuju se bas puno.
Eto to je moje razmisljanje o tom pitanju.
Odg: Zašto vampiri piju krv? By: svetlost lutalica Date: 17.12.2009. 13:01:29

A, pa nisu zgodni vampiri počeli od "Twilight"-a. Obrati pažnju na ovu dvojicu iz 1994.

Kad smo već kod religijskih opredeljenja vampira, kakav je stav sajentologa prema konzumiranju krvi i proizvoda od nje?  nejasno
Odg: Zašto vampiri piju krv? By: Tanjica Date: 17.12.2009. 13:49:00

Pa ne bi Tom Kruz smeo da glumi u ovom filmu da mu nisu odobrili oni od gore tj Sajentolozi posto je on lud za njima, a verovatno do sada oni upravljaju sa 90% njegove imovine. Da se zapitas ko je tu vampir. Pa Sajentolozi verovatno nemaju problema sa vampirima koji redovno placaju svoju clanarinu u njihovoj crkvi  Rolling Eyes
Odg: Zašto vampiri piju krv? By: svetlost lutalica Date: 17.12.2009. 14:10:02

Citat: Sekundica  16.12.2009. 20:51:44
Dodatna pitanja:
- Imaju li vampiri sopstvenu krv?
- Pominje li se igde uzajamna konzumacija "ja tebi - ti meni" i spada li to u kanibalizam?
- Autokonzumacija - umereno srkanje svoje krvi u slučaju deficita tuđe?
- Zapravo, zašto umereno ako su besmrtni, idemo do kraja?
- Kako na vampira deluje zaražena krv (AIDS npr.)?
- A kako u slučaju dijabetesa (osim za slatko iz onog vica)?
- Ili krv hemofiličara?
- Imaju li nekakvu zbirku recepata (Krv i krvni proizvodi na 100 načina, Posna krv i sukrvica...)?
- Kako tretiraju aristokratku, "plavu" krv?
- Ima li vampira koji iz religioznih razloga (Jehovini svedoci) ne primaju tuđu krv?
 Cool

- Imaju li vampiri sopstvenu krv?
Sudeći prema podacima iz dostupnih, neproverenih izvora, imaju.

- Pominje li se igde uzajamna konzumacija "ja tebi - ti meni" i spada li to u kanibalizam?
Nema dostupnih podataka, verovatno iz istog razloga iz kojih generalno nema mnogo antropoloških studija o vampirskim zajednicama, naime, antropolozi koji se upuste u tu vrstu istraživanja najčešće završe kao nečija večera.

- Autokonzumacija - umereno srkanje svoje krvi u slučaju deficita tuđe?
Pogledati prethodni odgovor.

- Zapravo, zašto umereno ako su besmrtni, idemo do kraja?
Ovo je zapravo samo preformulisano jedno, po mom mišljenju, metapitanje: ako nisu živi odakle im uopšte metabolizam i šta će im ta krv in the first place.  Shocked

- Kako na vampira deluje zaražena krv (AIDS npr.)?
Na ovo sam već odgovorila

- A kako u slučaju dijabetesa (osim za slatko iz onog vica)?
Verovatno dobiju šećernu groznicu (sugar rush) što bi donekle objasnilo sklonost bizarnom ponašanju (masovno rejvovanje po podrumima i sl.)

- Ili krv hemofiličara?
To je zapravo prednost, lakše se konzumira i duže ostaje u tečnom stanju. Hemofiličari su naročito na ceni.

- Imaju li nekakvu zbirku recepata (Krv i krvni proizvodi na 100 načina, Posna krv i sukrvica...)?
Opet, nema dostupnih podataka iz već navedenih razloga.

- Kako tretiraju aristokratku, "plavu" krv?
S obzirom na to da vladari po definiciji teže besmrtnosti, dolazi do različitih oblika simbioze usled podudaranja interesa.

- Ima li vampira koji iz religioznih razloga (Jehovini svedoci) ne primaju tuđu krv?
Ne znam, ali uopšte, bilo bi zanimljivo sprovesti istraživanje o mogućim verskim trvenjima u vampirskoj populaciji (ako ima antropologa-dobrovoljaca).

Cool Cool

Odg: Zašto vampiri piju krv? By: Nesa Date: 17.12.2009. 14:11:51

Ovi su fals. Propaganda. Navlakusa. Itd.
Ovo su orginali.

Odg: Zašto vampiri piju krv? By: svetlost lutalica Date: 17.12.2009. 14:12:35

Nemoj tako, siroti Vlad ništa nije kriv. On je bio krvoločan samo metaforički.  Very Happy
Odg: Zašto vampiri piju krv? By: SuzanKalvin Date: 17.12.2009. 14:59:36

Je l' znate da je reč Vampir jedina srpska reč koja se koristi u stranim jezicima kao tuđica.
Odg: Zašto vampiri piju krv? By: svetlost lutalica Date: 17.12.2009. 15:37:16

Znamo.  Very Happy
Sava Savanović kao ambasador srpske kulture.  Laughing Laughing
Odg: Zašto vampiri piju krv? By: Glorija Date: 17.12.2009. 15:55:57

... i sporta  Laughing Laughing Laughing

Kako nema gej-vampira Neso  Shocked Recimo, pomenuti Tom (vidi sliku), pa onaj u Balu vampira ...
Odg: Zašto vampiri piju krv? By: Nesa Date: 17.12.2009. 16:04:44

Citat: SuzanKalvin  17.12.2009. 14:59:36
Je l' znate da je reč Vampir jedina srpska reč koja se koristi u stranim jezicima kao tuđica.
Nas mali doprinos svetskoj kulturi.  Laughing Laughing Laughing
Odg: Zašto vampiri piju krv? By: garwor Date: 17.12.2009. 17:45:53

znaju vala i za rakiju.
Odg: Zašto vampiri piju krv? By: Sal Date: 18.12.2009. 12:25:05

Ja mislim da su krvopije nekadasnji leceni alkosi, ali koji ipak nisu skroz izleceni. Poriv za cugom je ostao, i to guran sa psiholoskog aspekta. Kako im je uskracen alkohol, a i kivni su na sebe i celi svet, naravno zele nekome krvi da se napiju. Iz besa, ne iz fizicke potrebe. Spavaju u kovcezima jer su ludi kao struja, a ne gade se samo belog luka, nego sve hrane. Gde ste videli hronicnog alkosa da jede nesto...eto, jos bi ja to vama rastumacio, al me mrzi kucati sa mobilnog.
Odg: Zašto vampiri piju krv? By: sreja Date: 25.06.2011. 11:54:36

Vampiri piju krv kako bi uzeli zivotnu energiju  jer se krv smatra najcistim izvorom te energije .Oni su mrtvi tehnicki gledano pa im je potrebna zivotna energija da bi opstali kratko i jasno Mr. Green
Odg: Zašto vampiri piju krv? By: robi75 Date: 29.06.2011. 21:47:21

Citat: Nesa  16.12.2009. 21:27:31
Pa ako se dobro secam u strucnim filmovima o vampirima stoji da:
1 Imaju krv
2 Nemogu da se zaraze a zarazeni posle transformacije postaje zdrav.
3 Daju jedan drugome krv u procesu transformacije ili ako zele da pojacaju sposobnosti
4 Ima jedan (Blade) koji ne kolzumira krv, mada se nije izjasnio dali to ima veze sa verovanjem
Nadam se da sam bar malo pomogao.  Laughing Laughing
Mislim da u Daybreakers,vampir koga glumi Ethan Hawke,nepije ljudsku krv.Samo od zivotinja.Lepo od njega.Nevolim vranac ali moze zdrebceva krv. pice Laughing