SF tim Serije
Pages: 12345678
Odg: Zvezdana kapija: Svemir (SGU Stargate Universe) By: Nesa Date: 13.02.2011. 12:34:38

Mislim da je ideja bila da se kopiraju "Zvezdane staze", gde najljuci neprijatelji, u novoj situaciji, postaju najodaniji saveznici.
Elem, tek sada se poverenje sklopa sa delom pripadnika Lušijanski savez, a ocekujem da se nadalje situacija iz poznatog okrena u nepoznato, i da se definisu zajednicki neprijatelji i interesi.
Odg: Zvezdana kapija: Svemir (SGU Stargate Universe) By: goldengaidin Date: 01.03.2011. 11:24:39

Serija se nastavlja (preostalih 10 ep druge sezone) pocev od 7.marta

Citat
Mislim da je ideja bila da se kopiraju "Zvezdane staze", gde najljuci neprijatelji, u novoj situaciji, postaju najodaniji saveznici.
Elem, tek sada se poverenje sklopa sa delom pripadnika Lušijanski savez, a ocekujem da se nadalje situacija iz poznatog okrena u nepoznato, i da se definisu zajednicki neprijatelji i interesi.

Ocekivao sam i ja to ali se nije desilo. Od Lusijanaca je ostala sacica samo
Odg: Zvezdana kapija: Svemir (SGU Stargate Universe) By: goldengaidin Date: 07.04.2011. 22:31:27

Citat: goldengaidin  07.04.2011. 22:30:22
Ovih par novih su bitno bolje ali gledanost pada. Ovo sa Mekejem je fin pokusaj da prodaju popularno

Episode   Viewers in Millions
Intervention   1.175   
Aftermath   1.070   
Awakening   1.222   
Pathogen   0.974   
Cloverdale   1.012   
Trial And Error   0.967   
The Greater Good   1.074   
Malice                1.025   
Visitation   1.169   
Resurgence   1.094   

ep 11 Deliverance   1.035   
Twin Destinies   0.923   
Alliances    0.814   
Hope                  0.876

Odg: Zvezdana kapija: Svemir (SGU Stargate Universe) By: sreja Date: 09.05.2011. 16:07:03

Najlosija od svih SG serija i mada se vecina ljudi na dopada a jedno od razloga je usporenost i dosta sapunice meni se dopada i dajem joj 8/10
Odg: Zvezdana kapija: Svemir (SGU Stargate Universe) By: dan555 Date: 20.05.2011. 22:27:52

Sačekao sam da bude gotovo pa sam na gomili gledao.
Ima malo više akcije i zanimljivije je od prethodnih delova. Ne gnjave onim kamenjem i ličnim pričama na Zemlji. I dalje nedostaje radnja koja bi povezivala sve ep. (osim što se bore da prežive i neodređeno dalekog cilja misije Sudbine).
Ne čudi me što je otkazana.

Pošto sam u međuvremenu odgledao SG-1 i SGA, tek sada vidim koliko se SGU razlikuje od njih. U tolikoj meri je ovo drugačije u svim elementima da bi se moglo postaviti pitanje da li je uopšte deo SG franšize.
Po meni je SGU promašaj.
Odg: Zvezdana kapija: Svemir (SGU Stargate Universe) By: Nesa Date: 22.05.2011. 01:16:51

U srce me ubode.
Pa nemogu da kazem da se ne razlikuje. Ali upravo cinjenica da se nadju u nepoznatom okruzenju i borba da opstanu daju draz ovoj seriji.
Zamisli sebe u slicnoj situaciji i neverujem da bi se radnja drugacije odvijala. Mr. Green
Odg: Zvezdana kapija: Svemir (SGU Stargate Universe) By: dan555 Date: 22.05.2011. 03:44:43

Ali, isti slučaj je i sa SGA -  tamo su u potpuno nepoznatom gradu-brodu. Jedina razlika je što u SGU posada nije namerno poslata i ciljano birana. Pored svog onog kamenja, to nije nikakav problem jer svi genijalci sveta mogu na taj način da dođu na Sudbinu i odgonetnu tajnu (ili da pošalju Mekeja Smile).

SGA je pun elana, optimizma, uspevaju sve da reše, a SGU je sav depresivan i mračan. Potpuno drugačija serija, iz osnove. Zato mi i ne ide u SG franšizu.
Druga je stvar šta se kome sviđa, to je pitanje ukusa.
Odg: Zvezdana kapija: Svemir (SGU Stargate Universe) By: goldengaidin Date: 22.05.2011. 10:35:08

Odgledao i ja. Zavrsilo se kako sam i rekao trenutka kada sam video ono Very Happy

Glavni problem je sto od pocetka nisu znali sta hoce i kuda ide serija. Od prvih razvucenih i dosadnih epizoda gajio sam nadu da su one u sklopu neke velike price i da ce sve doci na svoje mesto, ali cvrc. Onda od ove cetvrte cetvrtine tj poslednjih 10 epizoda sam ocekivao da malo daju sebi oduska ali opet cvrc.
 Mnogo nedorecenosti ostaje, mnogo promena likova iz dobrih u lose i nazad , mnogo neduhovitih dijaloga neharizmaticnih likova....

Ono kamenje je unistilo seriju.  
Odg: Zvezdana kapija: Svemir (SGU Stargate Universe) By: Nehnard Date: 22.05.2011. 11:12:28

Citat: goldengaidin  22.05.2011. 10:35:08
Ono kamenje je unistilo seriju. 
Ja sam sve te delove ispremotavao.

Generalno serija mi se dopada, šteta što se prerano završi.
Odg: Zvezdana kapija: Svemir (SGU Stargate Universe) By: Nesa Date: 22.05.2011. 11:34:59

waaa cmizdravac
Vi zlobni i zavidni ljudi. Nedirajte mi SGU.
Sta god vi kazete, ali ja ga ipak volim.
Odg: Zvezdana kapija: Svemir (SGU Stargate Universe) By: dan555 Date: 22.05.2011. 12:58:15

Ima još nešto - Sudbina je poslata nekoliko miliona godina pre nego što je napravljan Atlantis. To bi, valjda, trebalo da znači da je tehnologija Drevnih tada bila (mnooooogo) jednostavnija. Ljudi uspevaju da odgonetnu prilično toga u gradu, kako neće onda u primitivnijoj Sudbini?
Odg: Zvezdana kapija: Svemir (SGU Stargate Universe) By: goldengaidin Date: 23.05.2011. 10:02:15

Citat: dan555  22.05.2011. 12:58:15
Ima još nešto - Sudbina je poslata nekoliko miliona godina pre nego što je napravljan Atlantis. To bi, valjda, trebalo da znači da je tehnologija Drevnih tada bila (mnooooogo) jednostavnija. Ljudi uspevaju da odgonetnu prilično toga u gradu, kako neće onda u primitivnijoj Sudbini?
+1

Cak i ne istrazuju brod jer se bave svojim privatnim mislima.
Tek pri kraju kada su otkrili one komore, Eli odluta u neki deo broda pa krene da pretura po kutijama.
Onda ga ovi opomenu da to nije cilj i on se vrati. Mogli su komotno da ``voze`` Drevne i gomilu oruzja,te kojecega, a da ne znaju.
Odg: Zvezdana kapija: Svemir (SGU Stargate Universe) By: SuperFrog Date: 25.05.2011. 19:34:20

Meni je iskreno zao sto su je prekinuli, pogotovo sad kad je tek pocelo biti zanimljivo...

Sto se tice pregledanja broda, nisu li u par navrata ta ih pregledanja kostala (od ranjavanja pa do ljudskih zivota).

Iskreno, nadao sam se da ce serija vise na se koncentrise na vanzemaljcima, razlicitim vrsima kroz galaksiju i da nece svaka kanta koju sretnu pokusati da ih unisti/ubije...

Serija je mogla biti puno bolja, no mislim da joj nisu dali dovoljno vremena.
Odg: Zvezdana kapija: Svemir (SGU Stargate Universe) By: NaraYan Date: 03.06.2011. 18:34:37

Nisam gledao SGU, trenutno gledam prvu sezonu SGA i mogu da kažem da je prepuna rupa u priči. U svakoj epizodi do sada je bilo nelogiučnosti, tako da ću pre nego što batalim to ipak da završim sezonu i možda počnem drugu da im dam šansu. Nije nezanimljivo uvek ali ponekad me stvarno izludi.
Možete li mi btw odgovoriti kako to da svi živi znaju engleski??? Postoji li u tom loreu neki Tardisoliki prevodilac, neki genetski nešto bilo šta a da ne znam ili sam prevideo to? To me strašno iritira jer smatram da je nebulozno i da vređa gledaoce i da je glupo itd...
A tek one Utvare... blah... I bezveze je to što čim se pojavi neki novi lik da nije od onih5-6 glavnih znaš da će da pogine ili nešto slično. Dešavanja se vrte oko tih 5-6 i to je to.
Mislim, na granici sam razočarenja i brisanja tako da ako u nečemu grešm opravite me Smile
Odg: Zvezdana kapija: Svemir (SGU Stargate Universe) By: svetlost lutalica Date: 03.06.2011. 18:55:59

Citat: NaraYan  03.06.2011. 18:34:37
I bezveze je to što čim se pojavi neki novi lik da nije od onih5-6 glavnih znaš da će da pogine ili nešto slično. Dešavanja se vrte oko tih 5-6 i to je to.
Mislim, na granici sam razočarenja i brisanja tako da ako u nečemu grešm opravite me Smile

Mislim kako se ovo razlikuje od bilo koje ST serije?  Mr. Green
(A ST serije mene, osim na momente, dovode do granice očajanja  Mr. Green ) U SGA, ako me sećanje služi, ima bar jedan dobar frajer.  Very Happy