SF tim Ne SF teme
Pages: 12345678910111213141516
Odg: KUVANJE By: Nesa Date: 30.11.2009. 00:56:01

Moze, moze. I jos uzmes kesicu ribanog parmezana, pa preko svega toga nasnezis, i  ...... prste da polizes.
Odg: KUVANJE By: MasterYoda Date: 30.11.2009. 08:21:53

Ovaj recept je savršenstvo za samca koji ne želi mnogo da petlja sas šerpe i lonci Laughing

P.S. U meso dodaj i bibera po ukusu, a ja volim i jednu ljutu papričicu, tek toliko da se poslije pivo bolje prima Laughing
Odg: KUVANJE By: Sal Date: 30.11.2009. 11:23:07

i sto je najlepse...ako kanis isto jelo praviti (kad smazez to) ne moras cak ni serpu oprati.. SmileSmileSmile

Milina.. ! Smile

(uz to preporucujem zelenu salatu, zacinjenu solju, secerom, limunovim sokom, uljem i senfom.. mljac mljac...)

ipak, da ne bi bila monotona ishrana, batali testeninu i u sos krkni kuvanog pasulja, naj ti je bolje onog iz konzerve. Slobodno sljustri dve konzerve odmmah, i mexicano kauboj pasulj gotov za 15 min. Naravno, sos zaljutis cime oces (po ukusu) a najbolje onako kako je master predlozio... mljac mljac...
Odg: KUVANJE By: garwor Date: 30.11.2009. 12:18:32

Ohoho, deluje odlicno! Narocito sto ne moram prati serpu Very Happy
Volim ja testenine inace, to je ok hrana za mene. Samo sam video da se stavlja i neki zeleni sos preko toga, tj i jeo sam ga, valjda bosiljak? I parmezan i ljuta papricica su ok.

A ti Masteru bese imas problema sa pritiskom? Da izbacis te ljute paprikice onda?

Odg: KUVANJE By: Glorija Date: 30.11.2009. 12:56:59

Obožavam testeninu !!!

Skuvate testeninu (makarone, špagete, ... šta već imate), ocedite i dodate: 1 pavlaku, konzervu tunjevine, 1-2 kašike majoneza i sve promešate.(Začini po ukusu - niko ne brani da dodate seckane masline ili krastavčiće ... i šta god vam se svidi )

Baš je lepo i iz frižidera ! Dušu dalo za samce  Laughing spremaću sebi kad deda ode u Bg na kontrolu.
Odg: KUVANJE By: MasterYoda Date: 30.11.2009. 14:51:31

Zanimljivo je da su mi svi ljekari rekli da ljuto ne remeti pritisak i da slobodno jedem sve zaljućeno. Jedino ne preporučuju da jedem ljute paprike kao takve, zbog negativnog djelovanja njihove mase (uglavnom ljuske i sjemenki) na stijenku želuca, odnosno mogućnosti nastajanja čira. Ali zato smijem koristiti ljute tekućine, prahove, papričice očišćene od sjemenki i kožice itd.
Odg: KUVANJE By: garwor Date: 30.11.2009. 18:34:09

a, pa onda ok, valjda znaju sta pricaju...ja cisto onako zdravorazumski pomislio da sve vrste boostera koji rade preko ukusa, uticu na neki nacin i na krvotok, ko kad jedes slano recimo.
Odg: KUVANJE By: Glorija Date: 30.11.2009. 18:37:41

Teorija je da svi previše solimo i jedemo beli šećer koji je čist višak, da ne kažem zlo ...

Ja probam: ako mi prija - jedem a ako mi ne prija - ne jedem !

Al' sam pameeetna ! Laughing Laughing Laughing
Odg: Zašto svađe na forumima?10 By: yugo 45 Date: 26.02.2010. 19:25:19

Citat: fane017  26.02.2010. 18:08:43
Ko ce ga smazati??? Pa ja naravno...kao sto si i rekao, ja dolazim sa juga ...odakle dolazi najbolje pecenje (ne mislim na Leskovac gde, kao oni, imaju reputaciju grada sa najboljim rostiljem...svasta) pa kao dobar poznavalac sve sa rostilja, ocenim,preporucim...izreklamiram...a moja se vazi...

Inace...jos u 19 veku su Turci, kad su begali nazad u tursku, ostavili pisani dokaz u Vranju da su Vranjanski cevapi bolji od Sarajevskih....

mmmmmmmmm  alexandria mmmmmmmm
pa kubura mmmmmmm  šteta što je u vazduh odletela jel popravljena
nema bolje
kakav LE ili SA
Odg: Zašto svađe na forumima?10 By: Tanjica Date: 26.02.2010. 19:38:33

Eh Mr. Sal još kad bih ovih dana i bila karakter za dijetu, ali nema veze. Ja sigurno ne bih pojela poslednji ćevap jer nisam tako vaspitana, uvek sam sve delila sa sestrom ili roditeljima kad je u pitanju kraj obroka. Međutim, vodim sa sobom nekoga ko je u tome nenadmašan. Moj Dragi je odrastao sa starijim bratom i od malena su se dovijali kako da jedan drugom maknu taj poslednji zalogaj sa tanjira. I iako su obojica vrlo rečiti, kada je hrana u pitanju nema mnogo svađe i rasprave, to se dela odmah i bez oklevanja. Tako da, žao mi je ljudi, ali dok ste vi iskucali sve ove postove, moj Dragi je već odavno dodao i taj poslednji ćevap svom meniju.  Laughing
Odg: Zašto svađe na forumima?10 By: dan555 Date: 26.02.2010. 19:42:45

Kod mene se taj "stidljevak" često baci jer ga svi ostavljamo onom drugom pa previše stoji u frižideru.
Odg: Zašto svađe na forumima?10 By: elite Date: 26.02.2010. 19:50:01

Narode, da li ste primetili da ni nameštenu svađu na forumu ne umemo da razvijemo?   Shocked  Stvarno smo dobrice   Mr. Green  Sve odmah ode u ...spam  Laughing
Odg: Zašto svađe na forumima?10 By: Glorija Date: 26.02.2010. 19:56:44

cmizdravac To je tužna istina - diletanti smo za svađu pa to ti je  grrr
Odg: Zašto svađe na forumima?10 By: Sal Date: 26.02.2010. 19:57:38

Citat: elite  26.02.2010. 19:50:01

Narode, da li ste primetili da ni nameštenu svađu na forumu ne umemo da razvijemo?   Shocked  Stvarno smo dobrice   Mr. Green  Sve odmah ode u ...spam  Laughing

Joj... Evil or Very Mad a ja se toliko potrudih i izmislih neki "the last chevapchich on the earth", al dzaba.... Very Happy
Odg: Zašto svađe na forumima?10 By: dan555 Date: 26.02.2010. 20:43:37

E ako su ti ćevapi džabe, deder ih 'vamo. Mr. Green gladan