SF tim Ne SF teme
Pages: 12345678910111213141516
Odg: KUVANJE By: valiant68 Date: 24.02.2012. 13:56:04

Izmenio sam post, al tastaturu ne. Ovaj "osisani" font, ne odgovara mi, za neke druge poslove.
Ovo ce Dan da pobrise, hvala unapred na trudu.
Odg: KUVANJE By: vanax Date: 24.02.2012. 15:20:42

E, pa, vidiš, Makedonci čohalijama nazivaju one što nose čohu na tintari. To znači da tvoj Makedonac nije čohalija. Ali, sigurno znači da zna da kuva i da je spreman da podeli recept.

Glorija, cicvara je nešto što nam je spremao moj pokojni sused Bogdan Oklobdžija. Ja njemu donesem i spremim bakalar sa krompirom i belim lukom, a on nama - cicvaru. Cicvara ti je kačamak sa skorupom. Ustvari, skuvaš kačamak, pa u njega zamešaš puter i kajmak, ili samo kajmak. To se meša na vrelo dok se ne ujednači. Mislim da je skoro lapo-lapo. Masno do zlaboga. Jede se vrelo, razmazano ka ivicama tanjira, kao griz za decu.
Odg: KUVANJE By: Glorija Date: 24.02.2012. 17:50:02

Ih, vanaxe, najela se baba cicvare u svoje vreme ali zaboravila da napiše recept  Laughing

Gulivrat je sličan, samo sa pšeničnim brašnom i sirom ... ali tog sira ovde nema: sitan, žut i ljut (tata bi rakao: pogan  Laughing )

Odg: KUVANJE By: robi75 Date: 01.04.2012. 22:30:23

Danas sam se " razbio" od slatkog. Supruga je pravila sufle od cokolade. Nije bas vizuelno bilo tip top ali ukus do j... I to je tek od skora pocela da pravi. Svi u kuci obozavamo cokoladu.Ukus se pojaca sladoledom od vanile. Nema greske. I sto je jos vrlo vazno, nije mnogo skupo.
Odg: KUVANJE By: venom187 Date: 01.04.2012. 22:46:42

Odoh sad u prodavnicu da kupim šleper čokolade.... pozdrav
Odg: KUVANJE By: vanax Date: 02.04.2012. 07:29:20

Ja jesam diletant, ali mislio sam da je sufle prepoznatljiv jedino po izgledu.
Odg: KUVANJE By: robi75 Date: 02.04.2012. 10:18:38

Citat: vanax  02.04.2012. 07:29:20
Ni ja se ne razumem puno. Samo znam da kad mojo Mimi sufle uspe ima oblik kupe, takva je modla, i da kada zagrabim kasicicom  kolac, iz sredine iscuri cokolada. Poslednji put oblik kupe je bio sporan Laughing. Cokoladni krem u unutrasnjosti kolaca nesto gusci. Kaze , supruga, drzala ga duze u rerni. Kao duze se pekao. Ti ja dam duze, da se to neponovi, inace.... udri
Odg: KUVANJE By: dan555 Date: 02.04.2012. 12:36:41

Citat: vanax  02.04.2012. 07:29:20
Не веруј Ванаксу кад је скроман! Very Happy Ово је била нека стилска фигура, он је мајстор кухиње. svaka cast
Odg: KUVANJE By: robi75 Date: 02.04.2012. 18:46:31

Ma ja samo volim cokoladu u svemu i svakakvom obliku. gladan. Naveo sam primer zadnje poslastice spremljene u nasem toplom porodicnom gnjezdu. Moze i Milka ili Najlepse zelje. Bolje ovo drugo; kupujmo domace. Laughing
Odg: KUVANJE By: Glorija Date: 09.06.2012. 17:47:39

Dedini Uštipci:

- ostaci tikvica (ono drugo sam punila juče)
- krompir
- 1 jaje
- malo praška za pecivo, so i brašno da poveže

Tikvice i krompir izrendati pa praviti uštipke i peći u tavi.

To mi deda upravo sprema za večeru  Wink
Odg: KUVANJE By: vanax Date: 09.06.2012. 19:36:02

Pitanje 1: sirov ili kuvani krompir? (krompir i tikvice nemaju istu brzinu pripremanja.)
Pitanje 2: pečenje ili ipak prženje?
Odg: KUVANJE By: Glorija Date: 09.06.2012. 22:28:13

1. sirov i 2. prženje

Tikvice tu služe umesto vode  Laughing Verovao ili ne - izvrsno ! Slatko sam večerala  Wink

Embarassed u celoj priči je najbitnije da JA ne kuvam !  Wink Twisted Evil

Navukla sam dedu na lisnato testo  Twisted Evil Sad eksperimentiše  Rolling Eyes

Naletim kod Rusa na varijantu sa makom: 1 jaje + šećer + mleveni mak - premzatati preko testa (razvući na pola cm ) pa urolati . Seći na komade koje okrenete uspravno (da se vide slojevi) i pečete (fil liči na puslice s makom  Shocked )

Odg: KUVANJE By: robi75 Date: 13.06.2012. 16:33:01

Krompir u tepsiji. Sa friskim kobajama i slaninom adidas ( mogu i rebarca ili vrat). I sa puno povrca metnutog medj krompir. Celer. pastrnak i sargarepa. Na vece komade. Prid kraj dve babure, cele, da pusti smek. I kupus salatu. Paradajz bi bio bolji ali je jos skup za nasu varijantu. Bomba za organizam. To se sve ublazi ladnim pivom uz fudbal i vecitu polemiku o svemu i svacemu. Pa kud ces vise?
Odg: KUVANJE By: MasterYoda Date: 13.06.2012. 18:44:18

Kupljeno!

Posebno varijanta s rebarcima. Premazati senfom (obilno) i pustiti da odstoji par sati. Složiti preko krompira, odozgo dobri komadi svinjske masti.
Pred kraj pečenja podliti s jedno dva deca vruće supe.
Odg: KUVANJE By: Glorija Date: 13.06.2012. 18:55:39

Twisted Evil Proveravanje holesterola posle ovoga nije preporučljivo !