SF tim Ne SF teme
Pages: 12345678910111213141516
Odg: KUVANJE By: Glorija Date: 17.12.2011. 11:18:58

Moja varijanta se ne kvari brzo (samo celer i šargarepa)  Shocked Mada i ne traje toliko dugo da se može pokvariti  Laughing Jedemo je naveliko i uz sve jer tako lepo osvežava ... Možda se tvoja varijanta kvari zbog praziluka ? Jabukovo sirće i beli luk se ponašaju kao konzervansi a praziluk počne da se kvari dosta brzo ako je narezan i ima tečnosti ...?

Ili sam ja veštica ?  Wink
Odg: KUVANJE By: vanax Date: 17.12.2011. 23:29:53

Ma, pravi kako hoćeš. Ja sam početniku kuvanju.
Odg: KUVANJE By: Glorija Date: 18.12.2011. 00:08:59

I ja sam - kuvam samo 42 godine ... i stalno učim. Ima sad neki kanal 24 sata kuvanja - ima odličnih ideja. Posebno su salate interesantne.

Smešno je što postoje neki baš šašavi trikovi u kuvanju ... recimo:

- razlika između pljeskavice i hamburgera je u muškatnom orahu

- hleb se peče tako da se rerna zagreje na maksimum, ubaci hleb i tek onda smanji na 175 stepeni (peče se uvek pola sata )

- musaka neće "plivati" u ulju ako je na kraju poprskate uljem

- testo za baklavu je dobro kad se kroz njega vidi platno na kom razvlačite  - zato ja koristim šareni stolnjak Wink  Twisted Evil

Koji mi je vrag ? MRZIM da kuvam  Evil or Very Mad Predugo je to meni obaveza + manjak sredstava i materijala + knjiga što čeke  Rolling Eyes grrr
Odg: KUVANJE By: robi75 Date: 18.12.2011. 15:15:39

Moja supruga je relativno mlada (35) ali nikada ne kupuje kore.Ni za sta. Uvek "razvlaci". I kad je u pitanju slatko i slano. Razlika je neverovatna. I da; i ona takodje ne voli da kuva. Kao Glorija. Ali kad nesto napravi onda napravi.
Odg: KUVANJE By: Glorija Date: 18.12.2011. 16:43:40

Zetov komenter na moju ideju da "danas on kuva"  Laughing

Kuvanje je lep hobi ali mučan kuluk kad je obaveza  Rolling Eyes Crying or Very sad
Odg: KUVANJE By: venom187 Date: 19.12.2011. 22:04:53

Uvek postoji restoran brze hrane......... Twisted Evil
Odg: KUVANJE By: Glorija Date: 19.12.2011. 23:22:03

A postoji i liposukcija  Twisted Evil
Odg: KUVANJE By: robi75 Date: 29.12.2011. 19:05:40

Ja krenuo sa dijetom. Izuzetak Sveti Jovan  gladan ziveli. Kumova slava. Ako izdrzim do tada. Embarassed
Odg: KUVANJE By: venom187 Date: 30.12.2011. 02:25:19

Citat: robi75  29.12.2011. 19:05:40
Ja krenuo sa dijetom. Izuzetak Sveti Jovan  gladan ziveli. Kumova slava. Ako izdrzim do tada. Embarassed

Dijeta  poster_spam zatvorena tema nemoj bre no pasaran

Druže, to neće pomoći mnogo, a nekad može izazvati ozbiljne zdravstvene probleme, znam to jer su mi bliske osobe imali problema zbog dijeta.
Najlakši način za gubitak kilograma je da se na neko vreme odrekneš nekih jela i poslastica i malo treniranja ili sličnih aktivnosti- radi, provereno.  pozdrav
Odg: KUVANJE By: Tanjica Date: 30.12.2011. 09:00:53

Slazem se. Vezbanje i malo korigovanje ishrane. Cak ne moras mnogo ni da se odrices ako redovno vezbas, smanjis slatko i porcije.
Odg: KUVANJE By: Glorija Date: 30.12.2011. 16:29:44

pozdrav Pridružujem se ! (naravno - ne u gladovanju  Wink Twisted Evil )

Lepo se potrudiš da dnevno sagoriš više nego što uneseš i - garantovano mršaš.
Odg: KUVANJE By: robi75 Date: 03.01.2012. 17:11:53

Dijetu doktor prepisao. Tri meseca. Neko zadebljanje na "cuki". A kako smo porodicno skloni ka srcanim " defektima' hoce nesto da ispita.  Shocked
Glorija super ti salata. Ona sa celerom. gladan
Odg: KUVANJE By: Glorija Date: 03.01.2012. 17:46:07

pozdrav Baš mi je drago da ti se sviđa ! Uzdravlje !

Jesam dosadna ali ...  Embarassed ... navukla sam dedu na čičoku  Wink Twisted Evil Našli preko veze po 50 din. za kilo  Shocked Pregledala baba Net i prosto  Shocked Shocked kako je zdrava ! Pokupila i recepte a onda nađem nekog tipa što se čudi da se čičoka kuva - on je jede sirovu  Shocked ! Probamo deda i ja - ko' badem je ! Sasvim lep okus pa je deda sad gricka uveče sa jabukama.

http://www.youtube.com/watch?v=IGqA273PLWM

Inače, i ja sam na dijeti ...  Crying or Very sad Samo me sajtovi sa vicevima i Vukajlija drže da ne ujedam  Evil or Very Mad

Bogu hvala, postoje Pejtonovci, Nadrealisti, ... i ovi :

http://www.youtube.com/watch?v=uTHRkUvhExs&feature=related
Odg: KUVANJE By: robi75 Date: 25.01.2012. 15:49:03

Samo da smo zavrsili sa prasici i jagnjici. Bar za neko vreme.  Laughing
Odg: KUVANJE By: NaraYan Date: 11.02.2012. 22:52:41

hehe ja pravim uglavnom čorbe a da nešto stvarno spremam. Pire, prženje ovog i onog i slične stvari ni ne računam u kuvanje/spremanje.
Sve sam bolji sa čorbama, još ako imam dobar izbor začina mmm...
Ali, ubedljivo najviše volim kad neki eksperiment uspe (nije to baš često Laughing), recepte ne gledam, improvizujem.
Evo baš malopre sam stavljao u čorbu od povrća malo origana prvi put i prosto ne mogu da verujem da sam ubo količinu iz prve tj baš mi se svidelo skroz, mislim meni se svidelo ali za druge ne garantujem  Mr. Green